Zwyczajne przyjęcie weselne z orkiestrą i tłumem gości? To przecież w dzisiejszych czasach i przy szeregu rozmaitych możliwości zdecydowany przeżytek. Goście udający się na tego rodzaju masową imprezę oczekują czegoś znacznie więcej aniżeli atrakcji w postaci tradycyjnych oczepin. Dlatego też tak bardzo ważne jest przewidzenie i zaplanowanie krok po kroku wybuchowych atrakcji zaślubin. Jakie to mogą być atrakcje? Spektakularne i romantyczne, droższe i te bardziej ekonomiczne. Więcej na ten temat w poniższych fragmentach.
Warto zwrócić uwagę na to, jakie obecnie są atrakcje weselne proponowane przez rozmaite serwisy poradnikowe poświęcone organizacji przyjęcia weselnego, a także na to, co znajduje się w popularnych dziś katalogach firm weselnych.

Wśród najmodniejszych nowych zwyczajów wybieranych przez parę młodą jak najbardziej trzeba wyszczególnić wypuszczanie gołębi. Jest to zwłaszcza związane z gołębiami białymi, które są symbolem niewinności oraz miłości. Najczęściej robi to para nowożeńców i jest to kilka gołębi, powiedzmy dwa czy cztery symbolicznie puszczane w niebiosa. Jeżeli chodzi o wypuszczanie dla dobrego znaku to bardzo chętnie przyszli nowożeńcy decydują się również na wypuszczanie motyli co też dzieje się zaraz po ceremonii ślubnej i z wraz zbiegiem czasu zastępuje zwyczaje niegdyś propagowane jakimi są chociażby wielkie tuby z konfetti. Żeby jednak można było zrobić prawdziwie ekscytujący i nietuzinkowy w odbiorze i fundowanych wrażeniach pokaz motyli, konieczne jest ich zamówienie z odpowiednim wyprzedzeniem i najczęściej minimum dwa miesiące przed planowaną imprezą, a do tego ślub i przyjęcie musi odbywać się w temperaturze nie mniejszej niż piętnaście stopni Celsjusza.
XBRL